2015 m. gruodžio 16 d., trečiadienis

Kaip tinkamai parengti darbo vietą

Kaip tinkamai parengti darbo vietą

Jums vis daugiau laiko teks praleisti prie kompiuterio. Tikriausiai žinote, kokiu atstumu reikia laikyti skaitomą knygą, kad mažiau nuvargtų akys, kaip padėti rankas rašant ir kaip pakreipti popieriaus lapą, kad būtų patogu rašyti, ir pan. Žinote, kad turite daryti poilsio pertraukėles: kas 20 - 40 minučių (priklausomai nuo darbo intensyvumo)


Panašių taisyklių reikia laikytis ir dirbant kompiuteriu. Čia taip pat labiausiai varginamos akys - žiūrima į monitoriaus ekraną - ir rankos, ypač jei daug naudojatės pele, o ją tenka vedžioti, sukioti ir spaudinėti. Paveiksle parodyta, kaip taisyklingai sėdėti prie kompiuterio. Išvardysime keletą būtiniausių darbo prie kompiuterio taisyklių. Įsidėmėkite jas ir bandykite jų laikytis. Branginkite savo sveikatą.


Kaip naudotis antivirusne programa?

Kaip naudotis antivirusne programa?

 Antivirusinė programa skirta kompiuterių virusams aptikti. Būtina laikyti ją nuolatos įjungtą, kad ji
tikrintų sunčiamus failus, ar jie užkrėsti. Jei gausite įjungtą failą, antivirusinė programa įspės jus, paklaus, ką norite daryti su juo. 
 Norėdami patikrinti, ar kompiuteryje nėra virusų, bent kartą per savaitę testuokite jį antivirusine programa. Tai būtina, nes virusų gali būti supakuotuose failuose, kurie nebuvo tikrinami siunčiant, ir pan.

 Kompiuteris smarkiai sulėtėjęs, mėto įvairias lenteles, labai ilgai atidarinėja interneto puslapius – turbūt Jūsų kompiuteryje “apsigyveno” virusai! Daugumas virusų yra nepavojingi, jie internetu siunčia elektroninius laiškas ir kitais būdais bando užkrėsti kitus kompiuterius. Bet yra ir tokių, kurie vagia Jūsų asmeninę informaciją pvz.: elektroninės bankininkystės slaptažodžius. Paskutiniu metu pasitaiko ir virusų kurie sunaikina arba sugadina Jūsų dokumentus ir kita informaciją. Todėl bandant išsivalyti virusus pats, rizikuojate prarasti komoiuteryje esančią informaciją. Todėl siūlome kreiptis pagalbos į specialistus.  Jei naudojate Mac kompiuterį su OS X operacine sistema, galite būti ramūs, Jūsų kompiuteryje virusų būti negali, nors visi antivirusinių gamintojai ir siūlo antivirusines programas Jūsų MAC’ui.



2015 m. gruodžio 2 d., trečiadienis

Elektroninės paslaugos

Elektroninės paslaugos



Nebįsivaizduojame savo gyvenimo be interneto. Daugybe darbų galime nuveikti neišeidami iš namų. Štai kad ir nuotraukų darymas. Nuotraukas tiesiog iš skaitmeninio fotoaparato atminties kortelės galime elektroniniu paštu išsiųsti į fotolaboratoriją ir pasiimti jas vėliau išspausdintas. Tai fotopaslauga.


Iš namų galime naudotis bibliotekų paslaugomis: susirasti knygą, paskaityti anotaciją, užsisakyti ją. Galime peržiūrėti bibliotekose esančių leidinių kartotekas. Šiuolaikinės bibliotekos vis daugiau paslaugų teikia skaitytojams internete - prasidėjo virtualiųjų bibliotekų amžius.


Sėdėdami namuose ir naudodamiesi internetu mokomės įvairių dalykų: gauname mokymo medžiagą, užduotis, konsultuojamės su draugais, darome bendrus projektus. Tai nuotolinis (elektroninis, virtualus,...) mokymasis.


Visos šios paslaugos, kai mums suteikiamos galimybės atlikti vienokius ar kitokius darbus naudojantis internetu, laikomos elektroninėmis paslaugomis.



                                                       Kas yra virtualus foto albumas



Fotografuojame beveik visi. Naudojamės skaitmeniniais fotoaparatais, nuotraukas galime iš karto įkelti į kompiuterį, paviešinti internete. Paminėsime keletą fotopaslaugų: nuotraukų nusiuntimą, fotolaboratorijoms, kad jas išspausdintų popieriuje, ir elektroninio albumo sukūrimą internete.